Шукати в цьому блозі

Бібліотеки online

Людина з хорошою книгою в руках ніколи не є самотньою. 

 Ф.Петрарка

1. Бібліотека української літератури "УкрЛіб"

        Онлайн-бібліотека УкрЛіб була заснована в 2000 році. Сьогодні вона позиціонує себе як найбільша в Інтернеті електронна бібліотека української літератури. За допомогою цього проекту засновники намагаються популяризувати українську мову і культуру та плекати любов до рідної літератури новим поколінням.
        У бібліотеці є кілька основних розділів, це : "Українська література", "Світова література", "Навчання", "Літературознавство" та "Матеріали російською". У свою чергу літературні розділи мають підрозділи : "Сучасна література", "Народна творчість", "Біографії" та "Критичні статті".
       На головній сторінці вказано "Книгу дня", яку бібліотека пропонує почитати у цей день та розділ "Видатні діячі української літератури", де можна ознайомитись з біографією та найкращими творами українських письменників. 
      Також можна поцікавитись, які саме книжки зараз читають інші відвідувачі УкрЛібу. Для цього треба перейти до розділу "Рейтинг творів", де вказані твори дня, найбільш популярні книжки та останні надходження до бібліотеки.
      Книжки можна читати безпосередньо на сайті, або завантажити в найбільш прийнятному форматі: DOCX, RTF, HTML, EPUB, MOBI, PDF.

2. Електронна бібліотека НБУ для дітей

     У фонді Національної бібліотеки України для дітей є багато книжок, які збереглися в країні у одиночних примірниках і зберігаються у зібранні рідкісних і цінних видань. Деякі з них являють собою справжні шедеври книжкової культури періоду другої половини XIX – першої половини XX століття, є й малотиражні цікаві наукові дослідження, які можуть стати у нагоді сучасним вченим. Доступ до цих книжок мають окремі дослідники: книгознавці, мистецтвознавці, літературознавці, художники, видавці…

3. Публічна електронна бібліотека української художньої літератури "УКРЛІТ. ORG"

        Публічна електронна бібліотека української художньої літератури УКРЛІТ.ORG розпочала свою роботу ще в 2005 році зі збірки творів кількох авторів. Відтоді бібліотека доопрацьовувалась і наповнювалась новими книжками. Основними розділами бібліотеки є українська література, переважно класика, тлумачні словники, транслітерація та інші твори для школярів, студентів, вчителів та широкого загалу.

4. Електронна бібліотека "Українська література" - все для вивчення української літератури

      Електронна бібліотека "Українська література" орієнтована на студентів, школярів та будь-яких поціновувачів української літератури. На цьому ресурсі є можливість отримати вільний доступ до кращих творів класичної української літератури, з якими зазвичай починають знайомство ще в школі.
     Для зручної роботи з матеріалами сайту всі письменники структуровані за алфавітним покажчиком. Вибравши потрібного автора читачу відкриється сторінка зі списком усіх необхідних матеріалів, що відносяться до цього письменника. У цей список входять детальна і скорочена біографії, твори, скорочені твори та перекази, аналіз і характеристики книжок та шкільні твори.
       Всі книжки електронної бібліотеки "Українська література" можна читати прямо на сайті, або завантажити в один клік в форматах DOCX, FB2, PDF, DJVU для читання на мобільному телефоні, планшеті або електронній книзі.
      Окремо відзначу підрозділ "ЗНО 2020", в якому зібрані автори та їхні твори, які включені у програму Зовнішнього незалежного оцінювання з української літератури 2020 року. Учні зможуть знайти там аналізи книжок, характеристики, скорочені варіанти творів, теорію літератури, а також програму ЗНО 2020. Зазначу, що кожного року цей підрозділ оновлюється.
У цьому розділі зібрані автори та їхні твори, які включені у програму Зовнішнього незалежного оцінювання з української літератури 2020-го року. У верхній та правій частинах сайту розташоване меню ЗНО, у якому знаходяться аналізи творів, характеристики, скорочені варіанти творів, теорія літератури, а також программа ЗНО 2020.Джерело: https://ukrclassic.com.ua/zno Бібліотека української літератури © ukrclassic.com.ua
Для зручної і швидкої роботи з матеріалами сайту, всі письменники були структуровані за алфавітним покажчиком. Вам необхідно всього лише в один клік обрати потрібного автора і перед Вами відкриється сторінка зі списком усіх необхідних матеріалів, що відносяться до автора. В цей список входять: біографії письменника (детальна і коротка); твори письменника, які можна читати прямо на сайті або ж скачати в різних форматах (.docx .fb2 .pdf .djvu) в один клік безкоштовно і без реєстрації, для читання на мобільному телефоні, планшеті, електронній книзі; скорочені твори та перекази – для економії часу або ж для повторення раніше прочитаного твору; аналіз і характеристики творів­­ – завдяки яким ви зможете краще і швидше підготуватися до уроку або ЗНО; шкільні твори допоможуть вам виконати домашнє завдання.Джерело: https://ukrclassic.com.ua/ Бібліотека української літератури © ukrclassic.com.ua

5. Українська електронна бібліотека "Libruk"

       На ресурсі Libruk зібрано різні за жанром твори українських письменників-класиків та сучасних авторів. Всі книжки поділені на два великих розділи - українська література та світові бестселери. Також існує можливість завантажити на Libruk свої твори, що, без сумніву , сподобається молодим українським авторам.
     На головній сторінці присутній повний перелік авторів, алфавітний каталог та такий незвичний інструмент пошуку, як "Автори за місцем народження". У цьому режимі авторів книжок можна розшукувати на мапі України. Також для знайомства з життєвим та творчим шляхом письменників України на ресурсі викладені їх скорочені біографіі.
       Усі книжки доступні у найбільш популярних електронних форматах FB2, EPUB та MOBI. Останній формат включено у бібліотеку через те, що електронні книжки Amazon Kindle користуються широкою популярністю в Україні через гарне співвідношення ціна/якість. Деякі книжки можна скачати у форматах PDF або DJVU, які більше підходять для читання на настільному компьютері або планшеті.
      Окрім цього, книжки можна читати за допомогою інтегрованої онлайн-читалки, яка дозволяє налаштувати під себе відображення тексту та запам'ятовує останню прочитану сторінку.

6. Бібліотека кошового писаря

         Ідея створити цю бібліотеку прийшла у ті далекі дикі часи минулого тисячоліття, коли найбільш розповсюдженою кодировкою була транслітерація, а сторінки українською можна було перелічити по пальцях. Роки минали. Кількість українських осередків в Мережі повільно, але невпинно зростала. 
        Отже, зараз існує чимало сторінок, присвячених українській літературі, і майже кожен може знайти щось на свій смак. Метою цієї сторінки є поширення української культури, зокрема поезії, у світі. 

7. Бібліотека української літератури

           Ukrlib це : найбільша в Інтернеті бібліотека української літератури, яка крім українських книжок містить також літературну енциклопедію, біографії письменників України, шкільні твори, учнівські реферати, короткий переказ змісту творів, шпаргалки з української літератури. Нещодавно зявилась можливість скачати та подивитись матеріали із зарубіжної літератури. 

8.   Всеукраїнська електронна бібліотека

       Всеукраїнська електронна бібліотека – ресурс, на якому ви зможете ознайомитися із україномовною літературою різних всеможливих напрямків і стилів. Тому проект "Всеукраїнська електронна бібліотека" створений для популяризації, ознайомлення та поширення української друкованої думки, що б це не було – навчальна, наукова, художня, критична, науково-популярна література, що дасть можливість студентам краще володіти інформацією, викладачам бути в курсі наукового прогресу, простому читачу – якісний український переклад або твір української літератури.

9. "Відкрита книга" безкоштовна електронна бібліотека української та світової літератури

         "Відкрита книга" - безкоштовна онлайн-бібліотека класичної української літератури. Сайт не містить реклами і розміщує лише ті літературні твори, які перейшли у суспільне надбання. Матеріали можна заватажити у форматах pdf ,  fb2 ,  doc,  epub.


10. Бібліотека української поезії "ПОЕТИКА"

      "ПОЕТИКА" — це найпопулярніша в Інтернеті поетична бібліотека українською мовою. Зручний рубрикатор дозволяє прослідкувати розвиток української поезії від класичного періоду (XVII-XIX ст.) до наших днів (сучасні музичні гурти та поети, їх творчі надбання).
      Є тут і перекладні вірші всесвітньо відомих авторів – Шекспіра, Байрона, Діккінсона, Пушкіна та інших. Скачати усі ці твори неможливо, проте прочитати їх в онлайні та скопіювати собі в замітки дуже просто. У разі цитування українського перекладу будь-якої книги не забудьте вказати джерело та прізвище перекладача!
 http://poetyka.uazone.net/compiler.html
Для зручної і швидкої роботи з матеріалами сайту, всі письменники були структуровані за алфавітним покажчиком. Вам необхідно всього лише в один клік обрати потрібного автора і перед Вами відкриється сторінка зі списком усіх необхідних матеріалів, що відносяться до автора. В цей список входять: біографії письменника (детальна і коротка); твори письменника, які можна читати прямо на сайті або ж скачати в різних форматах (.docx .fb2 .pdf .djvu) в один клік безкоштовно і без реєстрації, для читання на мобільному телефоні, планшеті, електронній книзі; скорочені твори та перекази – для економії часу або ж для повторення раніше прочитаного твору; аналіз і характеристики творів­­ – завдяки яким ви зможете краще і швидше підготуватися до уроку або ЗНО; шкільні твори допоможуть вам виконати домашнє завдання.Джерело: https://ukrclassic.com.ua/ Бібліотека української літератури © ukrclassic.com.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар